Premiera nowych modeli 26.09.2020

Zegarki to nasza pasja

Od 2006 roku zielonogórską manufakturę POLPORA opuszczają wyłącznie zegarki mechaniczne. Przy produkcji zegarków sięgamy po najbardziej sprawdzone rozwiązania – krajowych rzemieślników oraz szwajcarską precyzję w postaci mechanicznych napędów automatycznych i manualnych.

Zegarki POLPORA to unikatowy produkt w skali naszego kraju – jedna z niewielu polskich manufaktur, której zegarki mechaniczne są w całości składane w Polsce i bazują wyłącznie na najwyższej klasy podzespołach pochodzących od sprawdzonych, tradycyjnych producentów.

Nasza kolekcja

Kolekcja zegarków POLPORA składa się z wyjątkowych, niskonakładowych zegarków mechanicznych. W ofercie znalazły się jednocześnie zegarki prezentujące nowoczesną elegancję znaną w poprzednich produktów, jak również nowe serie nawiązujące do niezwykle bogatego polskiego dziedzictwa historycznego, kulturowego oraz naukowego. Elementum to kolekcja skrajnie odmiennych modeli dedykowanych żywiołom, serie Dziedzictwo i Wena nawiązują zaś do polskiej historii, sztuki i nauki.

Jednym z zegarków przygotowanych na rok 2018 jest model Polpora 1918 poświęcony obchodom 100-lecia niepodległości Polski. Ten zegarek powstanie w dokładnie 100 egzemplarzach, podobnie jak modele z komplikacjami – elegancki Aqua Vigor oraz uniwersalny i praktyczny Globtroter dedykowany podróżnikom.

W 2017 roku oddając hołd generałowi Tadeuszowi Kościuszce, z okazji 200 rocznicy jego śmierci przygotowaliśmy dedykowany zegarek Polpora Kościuszko stanowiący wielkie nawiązanie do najstarszych klasycznych zegarków naręcznych.

Za kolekcją Dziedzictwo stoi historia księcia Mieszka I i pierwsze polskie monety bite w jego czasach, które są kluczem do zrozumienia projektu tarczy modelu Misico. To nimi inspirowaliśmy się, tworząc ten zegarek.

Pierwszym zegarkiem z kolekcji Wena był model Irysy, zegarek którego korzenie sięgają polskiej sztuki secesyjnej i geniuszu mistrza Wyspiańskiego. Uzupełniła ją dedykowana Marii Skłodowskiej-Curie para zegarków Polon.

Zapraszamy do czerpania z polskiej natury i tradycji oraz dzielenia z nami pasją do tradycyjnego zegarmistrzostwa!

Zawisza Czarny

Polpora Zawisza Czarny

Polegaj na nim, jak na Zawiszy.

Pierwszy zegarek automatyczny POLPORA z 5-letnią gwarancją na mechanizm.

Maestria i zręczność w walce oraz cnotliwość, lojalność i honor w życiu to cechy prawdziwego rycerza. Ucieleśnieniem tych cech był Zawisza Czarny, jeden z najbardziej cenionych polskich rycerzy

Nasz nowy zegarek stanowi hołd dla Zawiszy, symbolu niewzruszonej odwagi i honoru, niepokonanego w liczonych turniejach, symbolu cnót rycerskich i wielkiego dyplomaty.

Zawisza Czarny z Garbowa, herbu Sulima. Charakterystyczny czarny orzeł herbu Sulima wyeksponowany został w formie tarczy w centralnej przestrzeni cyferblatu. Umieszczając go na delikatnym podwyższeniu uzyskaliśmy trójwymiarowy charakter, który przyciąga wzrok w kontraście do monochromatycznego projektu podstawy tarczy. Kontrastowe połączenia kolorów widoczne w herbie stosowane było również w różnych elementach stroju, jak tarcza, kopia, czy okrycie konia. Więcej szczegółów »

6590 PLN

Zamów zegarek » Zamów zegarek (Wersja specjalna) »

 
Kościuszko II

Polpora Kościuszko II

POLPORA Kościuszko II. Męski zegarek automatyczny z kolekcji Dziedzictwo
Hasło: na wskroś tradycyjny

Męski zegarek Kościuszko II to model Polpory z kolekcji Dziedzictwo. Tym razem charakteryzuje się nie tylko nawiązaniem do historii Polski, lecz również niezwykłą komplikacją mechanizmu. Kościuszko II to pierwszy w historii manufaktury zegarek jumping hour. Dodatkowo swoim wyglądem nawiązuje do tzw. pasówek, czyli czasomierzy z epoki, w której konstrukcje naręczne wypierały zegarki kieszonkowe.

Kościuszko II jest udoskonaloną wersją zegarka z roku 2017, który cieszył się olbrzymim zainteresowaniem i wyprzedał się w przeciągu kilku miesięcy. Charakterystyczna koperta o średnicy (42 mm), skrywa wysokiej klasy mechanizm automatyczny Dubois Depraz 14400, którego podstawą stanowi sprawdzona ETA 2892-A2 w regulacji Top (Luxe), doposażona w niezwykły moduł ukazujący przeskakującą godzinę w okienku. System ruchomych uszu mocujących pasek umożliwia wygodne dopasowanie koperty zegarka zarówno do wąskich, jak i grubszych nadgarstków. Więcej szczegółów »

11750 PLN

Zamów zegarek »

 
Flamingi

Polpora Flamingi

Flamingi. Kwintesencja kobiecości w kolorach miłości.

Po premierze emaliowanego zegarka Irysy, który zdobył nominację w konkursie Zegarek Roku portalu CH24.pl, rozpoczęliśmy prace nad kolejnym projektem. Nowy zegarek nosi nazwę POLPORA Flamingi i jest wykonywany w bardzo zaawansowanej technice emalierskiej, a jego pierwsze egzemplarze właśnie ujrzały światło dzienne.

Emalia żłobkowa – technika bynajmniej nie dziecinnie prosta

Rozpoczynając prace nad modelem, który miał być jednym z najbardziej finezyjnych elementów kolekcji Wena, postanowiliśmy wykorzystać jedną z najtrudniejszych technik w emalierstwie zegarmistrzowskim – emalii wysokotemperaturowej w technice malarskiej, nazywanej z francuska champlevé. Technika ta, nazywana po polsku żłobkową lub rowkową, polega na precyzyjnym umieszczaniu w, wykonanych uprzednio, wgłębieniach tarczy kolejnych warstw kolorystycznych. Ze względu na kunszt wymagany przy zastosowanie tej techniki, do tej pory była to domena najbardziej luksusowych szwajcarskich marek. Więcej szczegółów »

22290 PLN

Zamów zegarek »

 
Globtroter

Polpora Globtroter

Globtroter to kolejny wyjątkowy model w kolekcji naszej Manufaktury. Po raz pierwszy zastosowaliśmy tutaj komplikację GMT, podwyższoną wodoszczelność klasy 10 atmosfer oraz najwyższej klasy bransoletę typu mesh z wygodnym i bezpiecznym systemem zapinania.

Zegarek dedykujemy do codziennego użytku – komplikacja GMT ze szkieletową wskazówką ułatwi odwołanie do czasu domowego podczas dalekich wojaży, a wysoka wodoszczelność w połączeniu z trwałą i wygodną bransoletą umożliwią nieograniczone korzystanie ze wszystkich aktywności.

Nowy model cechuje wyjątkowa koperta w stylu retro, która pomimo sporej 42-milimetrowej średnicy, dzięki skróconej długości tak samo komfortowo ułoży się zarówno na węższych, jak i grubszych nadgarstkach. Zegarek od początku projektowaliśmy z założeniem zastosowania bransolety typu mesh, stąd kształt uszu, który skraca wizualny dystans pomiędzy mocowaniem bransolety, łącząc ją w spójną całość z kopertą.

Każdy ze 100 egzemplarzy naszego nowego podróżniczego modelu jest limitowany i opatrzony indywidualnym numerem umieszczonym na deklu. Więcej szczegółów »

6980 PLN

Zamów zegarek »

 
Aqua Vigor

Polpora Aqua Vigor

Zdecydowany sukces modelu Aqua Duo zmotywował nas do rozwinięcia pomysłu i wznowienia kolejnego zegarka z cenionej kolekcji Elementum. Połączyliśmy w nim dwie praktyczne i pożądane komplikacje w postaci wskaźnika rezerwy chodu i dużego czytelnego datownika (Big Date). Tak powstała nowa mechaniczna POLPORA Aqua Vigor.

Zegarek opracowany został w dużej 42-milimetrowej stalowej kopercie zwieńczonej charakterystyczną koronką wypełnioną ceramiką w kolorze ciemnej toni morskiej. Granatową tarczę zdobi charakterystyczny szlif słoneczny oraz efektowne masywne indeksy w postaci cyfr arabskich.

Aqua Vigor to świetna propozycja dla wielbicieli elegancji. Stylu tego mechanicznego czasomierza dopełnia matowy granatowy pasek wykonany ze skóry krokodyla, który bezpiecznie zapina nasze nowe, komfortowe zapięcie motylkowe.

Każdy ze 100 egzemplarzy nowego modelu z kolekcji POLPORA Elementum jest limitowany i opatrzony indywidualnym numerem umieszczonym na deklu. Więcej szczegółów »

6690 PLN

Zamów zegarek »
 

 
1918 Niepodległość

1919 Niepodległość

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości Rzeczpospolitej Polski przygotowaliśmy wyjątkową edycję zegarka mechanicznego POLPORA 1918. Zegarek powstanie w nakładzie dokładnie 100 egzemplarzy.

Model 1918 bazuje na kolorystyce barw narodowych, biało-czerwone akcenty widoczne są na tarczy oraz w przeszyciach na pasku, a zasilający go mechanizm z małym sekundnikiem nawiązuje do najlepszych tradycji zegarmistrzostwa.

Zegarek męski Polpora 1918 w kopercie 40,5 mm – mechanizm szwajcarski z automatycznym naciągiem, koperta stalowa z przezroczystym deklem, jasna tarcza z wyjątkowym giloszem oraz akcentami biało-czerwonymi, szkła szafirowe z antyrefleksem, pasek ze skóry rekina. Edycja limitowana (100 egzemplarzy) – każdy egzemplarz zegarka z indywidualnym numerem, produkcja niskonakładowa, okazjonalne opakowanie. Więcej szczegółów »

4980 PLN

WYPRZEDANY

 

POLPORA Polon – struktura przyrody nieorganicznej

7 listopada 2017 roku obchodziliśmy 150-tą rocznicę urodzin dwukrotnej polskiej noblistki, Marii Skłodowskiej-Curie. Na tą okazję przygotowalismy parę zegarków Polon, nawiązujących do odkrytego przez nią pierwiastka. Obydwa modele wizualnie nawiązują do właściwości chemicznych pierwiastka odkrytego przez Skłodowską-Curie, a wyprodukowane w Polsce zegarki wpisują się w ideę tworzenia czasomierzy bazujących na naszym dziedzictwie kulturowym.

Polon to zegarki limitowane z kolekcji Wena. Tarcza zegarka odwzorowuje budowę atomową pierwiastka Polon – odkrytego przez Marię Skłodowską-Curie i nazwanego na cześć Polski (łac. Polonia).

Polon Męski WPZ

Zegarek Polon Męski WPZ

W 2017 roku obchodziliśmy 150. rocznicę urodzin dwukrotnej polskiej noblistki, Marii Skłodowskiej-Curie, Nasza Manufaktura przygotowała z tej okazji parę zegarków (damski+męski) Polon, które nawiązują do odkrytego przez nią pierwiastka i mogą być z dumą noszone na nadgarstkach. Wyprodukowane w Polsce czasomierze wizualnie nawiązują do właściwości chemicznych polonu i wpisuję się naszą w ideę tworzenia czasomierzy bazujących na polskim dziedzictwie kulturowym.

Zegarek męski Polon w kopercie 42 mm – mechanizm Sellita SW-300 w regulacji top (chronometr) z balansem glucydurowym, koperta stalowa o grubości niecałych 8 mm. Jasna, czytelna tarcza z odwzorowaną strukturą atomową Polonu, wszystkie białe elementy tarczy oraz wskazówki pokryte SuperLuminova®. Zegarek posiada testowaną precyzję wskazań – certyfikat z odniesieniem do standardu ISO 3159 (precyzja chodu na poziomie szwajcarskiego chronometru), wzorcowanie przeprowadzone w Okręgowym Urzędzie Miar w Warszawie – edycja limitowana (50 egzemplarzy) – każdy egzemplarz zegarka z indywidualnym numerem, produkcja niskonakładowa. Więcej szczegółów »

5890 PLN

WYPRZEDANY

 
Polon Damski

zegarek Polon Damski

Damski Polon  dzięki zastosowaniu 84 brylancików na tarczy odwzorowuje budowę atomową polonu i jego liczbę w układzie okresowym pierwiastków. Ponadto, w nawiązaniu do radioaktywnych właściwości pierwiastka odkrytego przez Skłodowską-Curie, zegarek Polon pod osłoną nocy rozświetla swoje fluorescencyjnie kontury wykonane w technologii SuperLuminova®. Zegarek zachowuje wodoszczelność klasy 5 atmosfer. Zastosowany elegancki czarny pasek wykonany ze skóry i przygotowany w wyrafinowany sposób, zapewnia komfort użytkowania na co dzień.

Zegarek damski Polon w kopercie 36 mm – mechanizm Sellita SW-300 w regulacji elabore, koperta stalowa o grubości 8,8 mm. Czarna matowa tarcza z odwzorowaną budową pierwiastka Polon, bogato zdobiony mechanizm, przeszklony dekiel, szkła szafirowe z antyrefleksem. Edycja limitowana (30 egzemplarzy) – każdy egzemplarz zegarka z indywidualnym numerem, produkcja niskonakładowa. Więcej szczegółów »

8890 PLN

WYPRZEDANY

 
Kościuszko

zegarek Kościuszko

Męski zegarek Kościuszko to kolejny produkt naszej Manufaktury z kolekcji Dziedzictwo. Tym razem znajdziemy w nim nie tylko inspirację historią Polski, lecz również rozwiązania techniczne oparte na projektach z dawnych wieków. Kościuszko to pierwszy w historii manufaktury zegarek jednowskazówkowy, który swoim wyglądem nawiązuje do tzw. pasówek, czasomierzy z epoki, w której konstrukcje naręczne wypierały zegarki kieszonkowe.

Ten model przygotowaliśmy zokazji dwusetnej rocznicy śmierci polskiego bohatera narodowego – generała Tadeusza Kościuszki.

Zegarek jednowskazówkowy męski Kościuszko w kopercie 44 mm – mechanizm szwajcarski z ręcznym naciągiem, koperta stalowa 44mm, białą tarcza, wyjątkowe ruchome uszy, pasek jasnobrązowy z krokodyla. Edycja limitowana (50 egzemplarzy) – każdy egzemplarz zegarka z indywidualnym numerem, produkcja niskonakładowa. Więcej szczegółów »

Nagrody: Nominacja do nagrody RMF Classic MocArty 2017 [kategoria: Rzecz z Klasą]

5590 PLN

WYPRZEDANY

 
Irysy

Zegarek Irysy

Zegarek inspirowany twórczością secesyjnego polskiego artysty – Stanisława Wyspiańskiego, którego dzieła wypełnia płynność linii widoczna w witrażach i malarstwie. Nawiązuje do niej projekt zegarka i jego serca – srebrnego  cyferblatu ukrytego pod szafirowym szkłem. Dlatego też ten damski model jest małoformatowym dziełem sztuki, którego cyferblat został ręcznie wykonany technikami emalierskimi. Technika ta wymaga niezwykłej zegarmistrzowskiej precyzji – każdy kolor zostaje nałożony osobno, a za jego utrwalenie odpowiada tradycyjny proces wypalania w piecu. Wszystkie kroki muszą zostać powtórzone wielokrotnie, aż zegarek nabierze niepowtarzalnego charakteru.

Zegarek damski Irysy w kopercie 35 mm – mechanizm szwajcarski automatyczny, ręcznie malowana, emaliowana tarcza wykonana ze srebra – edycja limitowana (30 egzemplarzy) – każdy egzemplarz zegarka z indywidualnym numerem, produkcja niskonakładowa. Więcej szczegółów »

Nagrody: Nominacja do nagrody Zegarek Roku Portalu CH24.pl [kategoria: Zegarek Damski]

8760 PLN

WYPRZEDANY

 
Misico

zegarek misico

Kolekcja Dziedzictwo czerpie inspiracje z historii i kultury polskiej. Otwierający kolekcję model Misico nawiązuje do otoczonego aurą tajemniczości pierwszego władcy Polski – księcia Mieszka. Na cyferblacie znajduje się odwzorowanie denara, uznawanego za pierwszą polską monetę. Jej wygląd miał też olbrzymi wpływ na logotyp Polpory, który opiera się na krzyżu i małych kołach umieszczonych pomiędzy jego ramionami. Dlatego Misico to model szczególnie bliski naszym sercom.

Zegarek męski Misico w kopercie 40 mm – mechanizm szwajcarski automatyczny, koperta stalowa, jasny cyferblat z ciemnymi elementami oraz z odwzorowanym na środku tarczy motywem z denara Mieszka I – edycja limitowana (50 egzemplarzy) – każdy egzemplarz zegarka z indywidualnym numerem, produkcja niskonakładowa. Więcej szczegółów »

4540 PLN

WYPRZEDANY

 
Aqua Duo

zegarek aqua duo

Model Aqua Duo to nawiązanie do jednego z najbardziej lubianych i cenionych produktów Polpory – modelu Aqua. W nowym projekcie łączymy żywioły – wykorzystujemy współczesne trendy i tradycyjne materiały z ekskluzywnym paskiem ze skóry aligatora na czele. Całości charakteru nadaje harmonijne połączenie różowego złota z niebieskim cyferblatem.

Zegarek męski Aqua Duo w kopercie 42 mm – mechanizm szwajcarski automatyczny, koperta stalowa złocona PVD na różowo, granatowy delikatnie zaokrąglony cyferblat ze szlifem słonecznym oraz granatowy pasek, edycja limitowana (50 egzemplarzy) – każdy egzemplarz zegarka z indywidualnym numerem, produkcja niskonakładowa. Więcej szczegółów »

4990 PLN

WYPRZEDANY

 

Chcesz uzyskać więcej informacji? Skontaktuj się z nami >>