Zegarki to nasza pasja

Od 2006 roku zielonogórską manufakturę POLPORA opuszczają wyłącznie zegarki mechaniczne. Przy produkcji zegarków sięgamy po najbardziej sprawdzone rozwiązania – krajowych rzemieślników oraz szwajcarską precyzję w postaci mechanicznych napędów automatycznych i manualnych.

Zegarki POLPORA to unikatowy produkt w skali naszego kraju – jedna z niewielu polskich manufaktur, której zegarki mechaniczne są w całości składane w Polsce i bazują wyłącznie na najwyższej klasy podzespołach pochodzących od sprawdzonych, tradycyjnych producentów.

Polpora Mechanizm

Nasze aktualne modele

Aktualna kolekcja to 6 wyjątkowych, niskonakładowych zegarków. W naszej ofercie znalazły się jednocześnie zegarki prezentujące nowoczesną elegancję znaną w poprzednich produktów, jak również dwie nowe serie nawiązujące do polskiego dziedzictwa kulturowego. Aqua Duo to powrót do znanej kolekcji Elementum, serie Dziedzictwo i Wena nawiązują zaś do polskiej historii i sztuki.

W 2017 roku oddając hołd generałowi Tadeuszowi Kościuszce, z okazji 200 rocznicy jego śmierci przygotowaliśmy dedykowany zegarek Polpora Kościuszko stanowiący wielkie nawiązanie do najstarszych klasycznych zegarków naręcznych.

Kluczem do zrozumienia idei stojącej za projektem zegarka Misico jest historia księcia Mieszka i pierwsze polskie monety, które bito w tym czasie. To nimi inspirowaliśmy się, tworząc ten zegarek.

Natomiast pierwszym zegarkiem z kolekcji Wena jest model Irysy, zegarek którego korzenie sięgają polskiej sztuki secesyjnej i geniuszu mistrza Wyspiańskiego. Zapraszamy do czerpania z polskiej natury i tradycji oraz dzielenia z nami pasją do tradycyjnego zegarmistrzostwa. 

POLPORA Polon – struktura przyrody nieorganicznej

7 listopada tego roku obchodzimy 150-tą rocznicę urodzin dwukrotnej polskiej noblistki, Marii Skłodowskiej-Curie. Polpora prezentuje zegarki Polon, które nawiązują do odkrytego przez nią pierwiastka i mogą być z dumą noszone zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Obydwa modele wizualnie nawiązują do właściwości chemicznych pierwiastka odkrytego przez Skłodowską-Curie, a wyprodukowane w Polsce zegarki wpisują się w ideę tworzenia czasomierzy bazujących na naszym dziedzictwie kulturowym.

Polon to zegarki limitowane z kolekcji Wena. Tarcza zegarka odwzorowuje budowę atomową pierwiastka Polon – odkrytego przez Marię Skłodowską-Curie i nazwanego na cześć Polski (łac. Polonia).

Zegarek Polon Męski WPZ
Polon Męski WPZ

Zegarek męski Polon w kopercie 42 mm – mechanizm Sellita SW-300 w regulacji top (chronometr) z balansem glucydurowym, koperta stalowa o grubości niecałych 8 mm. Jasna, czytelna tarcza z odwzorowaną strukturą atomową Polonu. Zegarek posiada testowaną precyzję wskazań – certyfikat z odniesieniem do standardu ISO 3159, wzorcowanie przeprowadzone w Okręgowym Urzędzie Miar w Warszawie – edycja limitowana (50 egzemplarzy) – każdy egzemplarz zegarka z indywidualnym numerem, produkcja niskonakładowa. Więcej szczegółów »

Cena detaliczna: 5890,00 PLN

Kup zegarek – przejdź do sklepu »
 
zegarek Polon Damski
Polon Damski

Zegarek damski Polon w kopercie 36 mm – mechanizm Sellita SW-300 w regulacji elabore, koperta stalowa o grubości 8,8 mm. Czarna matowa tarcza z odwzorowaną budową pierwiastka Polon poprzez zastosowanie 84 brylancików. Edycja limitowana (30 egzemplarzy) – każdy egzemplarz zegarka z indywidualnym numerem, produkcja niskonakładowa. Więcej szczegółów »

Cena detaliczna: 8890,00 PLN

Kup zegarek – przejdź do sklepu »
 
zegarek Kościuszko
Kościuszko

Męski zegarek Kościuszko to najnowszy produkt Manufaktury Polpora z kolekcji Dziedzictwo. Tym razem znajdziemy w nim nie tylko inspirację historią Polski, lecz również rozwiązania techniczne oparte na projektach z dawnych wieków. Kościuszko to pierwszy w historii manufaktury zegarek jednowskazówkowy, który swoim wyglądem nawiązuje do tzw. pasówek, czasomierzy z epoki, w której konstrukcje naręczne wypierały zegarki kieszonkowe.

Ten model przygotowaliśmy zokazji dwusetnej rocznicy śmierci polskiego bohatera narodowego – generałą Tadeusza Kościuszki.

Zegarek jednowskazówkowy męski Kościuszko w kopercie 44 mm
 – mechanizm szwajcarski z ręcznym naciągiem, koperta stalowa 44mm, białą tarcza, wyjątkowe ruchome uszy, pasek jasnobrązowy z krokodyla. Edycja limitowana (50 egzemplarzy) – każdy egzemplarz zegarka z indywidualnym numerem, produkcja niskonakładowa. Więcej szczegółów »

Cena detaliczna: 5590,00 PLN

Kup zegarek – przejdź do sklepu »
 
 
 
zegarek misico
Misico

Nowa kolekcja, która czerpie inspiracje z historii i kultury polskiej. Otwierający kolekcję model Misico nawiązuje do otoczonego aurą tajemniczości pierwszego władcy Polski – księcia Mieszka. Na cyferblacie znajduje się odwzorowanie denara, uznawanego za pierwszą polską monetę. Jej wygląd miał też olbrzymi wpływ na logotyp Polpory, który opiera się na krzyżu i małych kołach umieszczonych pomiędzy jego ramionami. Dlatego Misico to model szczególnie bliski naszym sercom.

Zegarek męski Misico w kopercie 40 mm
 – mechanizm szwajcarski automatyczny, koperta stalowa, jasny cyferblat z ciemnymi elementami oraz z odwzorowanym na środku tarczy motywem z denara Mieszka I – edycja limitowana (50 egzemplarzy) – każdy egzemplarz zegarka z indywidualnym numerem, produkcja niskonakładowa. Więcej szczegółów »

Cena detaliczna: 4540,00 PLN

Kup zegarek – przejdź do sklepu »
 
 
 
Zegarek Irysy
Irysy

Zegarek inspirowany twórczością secesyjnego polskiego artysty – Stanisława Wyspiańskiego, którego dzieła wypełnia płynność linii widoczna w witrażach i malarstwie. Nawiązuje do niej projekt zegarka i jego serca – srebrnego  cyferblatu ukrytego pod szafirowym szkłem. Dlatego też ten damski model jest małoformatowym dziełem sztuki, którego cyferblat został ręcznie wykonany technikami emalierskimi. Technika ta wymaga niezwykłej zegarmistrzowskiej precyzji – każdy kolor zostaje nałożony osobno, a za jego utrwalenie odpowiada tradycyjny proces wypalania w piecu. Wszystkie kroki muszą zostać powtórzone wielokrotnie, aż zegarek nabierze niepowtarzalnego charakteru.

Zegarek damski Irysy w kopercie 35 mm – mechanizm szwajcarski automatyczny, ręcznie malowana, emaliowana tarcza wykonana ze srebra – edycja limitowana (30 egzemplarzy) – każdy egzemplarz zegarka z indywidualnym numerem, produkcja niskonakładowa. Więcej szczegółów »

Cena detaliczna: 8760,00 PLN

Kup zegarek – przejdź do sklepu »
 
zegarek aqua duo
Aqua Duo

Model Aqua Duo to nawiązanie do jednego z najbardziej lubianych i cenionych produktów Polpory – modelu Aqua. W nowym projekcie łączymy żywioły – wykorzystujemy współczesne trendy i tradycyjne materiały z ekskluzywnym paskiem ze skóry aligatora na czele. Całości charakteru nadaje harmonijne połączenie różowego złota z niebieskim cyferblatem.

Zegarek męski Aqua Duo w kopercie 42 mm – mechanizm szwajcarski automatyczny, koperta stalowa złocona PVD na różowo, granatowy delikatnie zaokrąglony cyferblat ze szlifem słonecznym oraz granatowy pasek, edycja limitowana (50 egzemplarzy) – każdy egzemplarz zegarka z indywidualnym numerem, produkcja niskonakładowa. Więcej szczegółów »

Cena detaliczna: 4990,00 PLN
 

LIMITACJA WYPRZEDANA

 

Chcesz uzyskać więcej informacji? Skontaktuj się z nami >>