Zegarki to nasza pasja

Od 2006 roku zielonogórską manufakturę POLPORA opuszczają wyłącznie zegarki mechaniczne. Przy produkcji zegarków sięgamy po najbardziej sprawdzone rozwiązania – krajowych rzemieślników oraz szwajcarską precyzję w postaci mechanicznych napędów automatycznych i manualnych.

Zegarki POLPORA to unikatowy produkt w skali naszego kraju – jedna z niewielu polskich manufaktur, której zegarki mechaniczne są w całości składane w Polsce i bazują wyłącznie na najwyższej klasy podzespołach pochodzących od sprawdzonych, tradycyjnych producentów.

Polpora Mechanizm

Nasze aktualne modele

Aktualna kolekcja to 3 wyjątkowe, niskonakładowe zegarki. W naszej ofercie znalazły się jednocześnie zegarki prezentujące nowoczesną elegancję znaną w poprzednich produktów, jak również dwie nowe serie nawiązujące do polskiego dziedzictwa kulturowego. Aqua Duo to powrót do znanej kolekcji Elementum, serie Dziedzictwo i Wena nawiązują zaś do polskiej historii i sztuki.

Kluczem do zrozumienia idei stojącej za projektem zegarka Misico jest historia księcia Mieszka i pierwsze polskie monety, które bito w tym czasie. To nimi inspirowaliśmy się, tworząc ten zegarek.

Natomiast pierwszym zegarkiem z kolekcji Wena jest model Irysy, zegarek którego korzenie sięgają polskiej sztuki secesyjnej i geniuszu mistrza Wyspiańskiego. Zapraszamy do czerpania z polskiej natury i tradycji oraz dzielenia z nami pasją do tradycyjnego zegarmistrzostwa. 

zegarek misico
Misico

Nowa kolekcja, która czerpie inspiracje z historii i kultury polskiej. Otwierający kolekcję model Misico nawiązuje do otoczonego aurą tajemniczości pierwszego władcy Polski – księcia Mieszka. Na cyferblacie znajduje się odwzorowanie denara, uznawanego za pierwszą polską monetę. Jej wygląd miał też olbrzymi wpływ na logotyp Polpory, który opiera się na krzyżu i małych kołach umieszczonych pomiędzy jego ramionami. Dlatego Misico to model szczególnie bliski naszym sercom.

Zegarek męski Misico w kopercie 40 mm
 – mechanizm szwajcarski automatyczny, koperta stalowa, jasny cyferblat z ciemnymi elementami oraz z odwzorowanym na środku tarczy motywem z denara Mieszka I – edycja numerowana – każdy egzemplarz zegarka numerowany indywidualnym numerem, produkcja niskonakładowa. Więcej szczegółów »

Cena detaliczna: 4540,00 PLN

Kup zegarek – przejdź do sklepu »
 
 
 
zegarek aqua duo
Aqua Duo

Model Aqua Duo to nawiązanie do jednego z najbardziej lubianych i cenionych produktów Polpory – modelu Aqua. W nowym projekcie łączymy żywioły – wykorzystujemy współczesne trendy i tradycyjne materiały z ekskluzywnym paskiem ze skóry aligatora na czele. Całości charakteru nadaje harmonijne połączenie różowego złota z niebieskim cyferblatem.

Zegarek męski Aqua Duo w kopercie 42 mm – mechanizm szwajcarski automatyczny, koperta stalowa złocona PVD na różowo, granatowy delikatnie zaokrąglony cyferblat ze szlifem słonecznym oraz granatowy pasek, edycja numerowana – każdy egzemplarz zegarka numerowany indywidualnym numerem, produkcja niskonakładowa. Więcej szczegółów »

Cena detaliczna: 4990,00 PLN

Kup zegarek – przejdź do sklepu »
 
Zegarek Irysy
Irysy

Zegarek inspirowany twórczością secesyjnego polskiego artysty – Stanisława Wyspiańskiego, którego dzieła wypełnia płynność linii widoczna w witrażach i malarstwie. Nawiązuje do niej projekt zegarka i jego serca – srebrnego  cyferblatu ukrytego pod szafirowym szkłem. Dlatego też ten damski model jest małoformatowym dziełem sztuki, którego cyferblat został ręcznie wykonany technikami emalierskimi. Technika ta wymaga niezwykłej zegarmistrzowskiej precyzji – każdy kolor zostaje nałożony osobno, a za jego utrwalenie odpowiada tradycyjny proces wypalania w piecu. Wszystkie kroki muszą zostać powtórzone wielokrotnie, aż zegarek nabierze niepowtarzalnego charakteru.

Zegarek damski Irysy w kopercie 35 mm – mechanizm szwajcarski automatyczny, ręcznie malowana, emaliowana tarcza wykonana ze srebra – edycja numerowana – każdy egzemplarz zegarka numerowany indywidualnym numerem, produkcja niskonakładowa. Więcej szczegółów »

Cena detaliczna: 8760,00 PLN

Kup zegarek – przejdź do sklepu »
 

Chcesz uzyskać więcej informacji? Skontaktuj się z nami >>