Zegarki to nasza pasja

Od 2006 roku zielonogórską manufakturę POLPORA opuszczają wyłącznie zegarki mechaniczne. Przy produkcji zegarków sięgamy po najbardziej sprawdzone rozwiązania – krajowych rzemieślników oraz szwajcarską precyzję w postaci mechanicznych napędów automatycznych i manualnych.

Zegarki POLPORA to unikatowy produkt w skali naszego kraju – jedna z niewielu polskich manufaktur, której zegarki mechaniczne są w całości składane w Polsce i bazują wyłącznie na najwyższej klasy podzespołach pochodzących od sprawdzonych, tradycyjnych europejskich producentów.

Nasza kolekcja

Kolekcja zegarków POLPORA składa się z wyjątkowych, niskonakładowych zegarków mechanicznych. W ofercie znalazły się jednocześnie zegarki prezentujące nowoczesną elegancję znaną w poprzednich produktów, jak również nowe serie nawiązujące do niezwykle bogatego polskiego dziedzictwa historycznego, kulturowego oraz naukowego. Elementum to kolekcja skrajnie odmiennych modeli dedykowanych żywiołom, serie Dziedzictwo i Wena nawiązują zaś do polskiej historii, sztuki i nauki.

Z okazji obchodów Roku Kopernika, w roku 2023 zaprezentowaliśmy niezwykle elegancki i klasyczny model z małym sekundnikiem – POLPORA Kopernik. Cyferblat z wyjątkowym giloszem, 40-milimetrowa koperta oraz piękny ciemnobrązowy pasek.

W 2021 roku – na 15-lecie marki POLPORA zaprezentowaliśmy dwa wyjątkowe modele – Denar Chrobrego to pierwszy zegarek POLPORA w kopercie z 18-karatowego złota, Terra Lux natomiast to efektowny damski model z tarczą z masy perłowej ozdobiony naturalnymi diamentami.

Rok 2020 to dwie premiery zegarków męskich z wyjątkowymi komplikacjami – Kościuszko II z komplikacją Jumping Hour oraz Zawisza Czarny z komplikacją ruchomych dysków. Obydwa modele z kolekcji Dziedzictwo wyprodukowano w dokładnie 100 egzemplarzach.

Po ponad 3 latach przygotowań w 2019 roku zaprezentowaliśmy nową wersję naszego arcydzieła emalierskiego. Zegarek POLPORA Flamingi wykonany ze stali szlachetnej, 18-karatowego złota oraz ozdobiony naturalnymi diamentami. Tarcza tego limitowanego do 50 egzemplarzy zegarka wykonana została w niezwykle skomplikowanej i czasochłonnej technice emalii wysokotemperaturowej – champlevé.

Jednym z zegarków przygotowanych na rok 2018 był model POLPORA 1918 poświęcony obchodom 100-lecia niepodległości Polski. Ten zegarek powstał w dokładnie 100 egzemplarzach, podobnie jak modele z komplikacjami – elegancki Aqua Vigor oraz uniwersalny i praktyczny Globtroter dedykowany podróżnikom.

W 2017 roku oddając hołd generałowi Tadeuszowi Kościuszce, z okazji 200 rocznicy jego śmierci przygotowaliśmy dedykowany zegarek POLPORA Kościuszko stanowiący wielkie nawiązanie do najstarszych klasycznych zegarków naręcznych.

Za kolekcją Dziedzictwo stoi historia księcia Mieszka I i pierwsze polskie monety bite w jego czasach, które są kluczem do zrozumienia projektu tarczy modelu Misico. To nimi inspirowaliśmy się, tworząc ten zegarek.

Pierwszym zegarkiem z kolekcji Wena był model Irysy, zegarek którego korzenie sięgają polskiej sztuki secesyjnej i geniuszu mistrza Wyspiańskiego. Uzupełniła ją dedykowana Marii Skłodowskiej-Curie para zegarków Polon.

Zapraszamy do czerpania z polskiej natury i tradycji oraz dzielenia z nami pasją do tradycyjnego zegarmistrzostwa!

POLPORA Kopernik

Polpora Kopernik

W hołdzie dokonaniom Mikołaja Kopernika, polihistora i wybitnego polskiego uczonego.

Niezwykle czytelny i gustowny model klasycznego zegarka męskiego. Na cyferblacie zegarka, nad godziną szóstą umieściliśmy symbol zegarmistrzowskiej elegancji – mały sekundnik.

Złoty środek pola pracy małego sekundnika odpowiada Słońcu, natomiast wokół niego, na przeciwległym końcu wskazówki sekundowej krąży mała niebieska planeta – Ziemia.

Główną przestrzeń cyferblatu ozdobiliśmy efektownym promienistym giloszem, którego centrum stanowią również granice pola małego sekundnika.

Zegarek napędzany bogato zdobionym szwajcarskim mechanizmem automatycznym łożyskowanym na 31 kamieniach – Sellita SW260-1.

Limitowana edycja 100 egzemplarzy. Więcej szczegółów »

7 980 PLN

Zamów zegarek »

 
POLPORA Terra Lux Bianco

Polpora Terra Lux Bianco

Diamentowe piękno żywiołu ziemi w wersji Bianco.

Zegarek z kolekcji Elementum nawiązującej do żywiołów, nazwa Terra odwołuje się do żywiołu ziemi, z której wywodzą się zastosowane do ozdobienia zegarka diamenty o szlifie brylantowym.

Nowoczesna koperta o uniwersalnej średnicy 34 milimetrów i wodoszczelności 5 atmosfer. Charakterystyczny zdobiony bezel, nowoczesne wydłużone uszy oraz szczotkowany bok koperty.

Tarcza z masy perłowej dostępnej w 2 kolorach, wykończonej aż 48 brylantami zakutych w stali szlachetnej w formie indeksów godzinowych oraz wewnętrznego ringu.

Limitowana edycja 50 egzemplarzy. Więcej szczegółów »

11 790 PLN

Zamów zegarek »

 
POLPORA Terra Lux Tahiti

Polpora Terra Lux Tahiti

Diamentowe piękno żywiołu ziemi w wersji Tahiti.

Zegarek z kolekcji Elementum nawiązującej do żywiołów, nazwa Terra odwołuje się do żywiołu ziemi, z której wywodzą się zastosowane do ozdobienia zegarka diamenty o szlifie brylantowym.

Nowoczesna koperta o uniwersalnej średnicy 34 milimetrów i wodoszczelności 5 atmosfer. Charakterystyczny zdobiony bezel, nowoczesne wydłużone uszy oraz szczotkowany bok koperty.

Tarcza z masy perłowej dostępnej w kolorze ciemno-zielonkawym, wykończonej aż 48 brylantami zakutych w stali szlachetnej w formie indeksów godzinowych oraz wewnętrznego ringu.

Limitowana edycja 50 egzemplarzy. Więcej szczegółów »

11 790 PLN

Zamów zegarek »

 
POLPORA Zawisza Czarny

Polpora Zawisza Czarny

Polegaj na nim, jak na Zawiszy.

Pierwszy zegarek automatyczny POLPORA z 5-letnią gwarancją mechanizmu.

Maestria i zręczność w walce oraz cnotliwość, lojalność i honor w życiu to cechy prawdziwego rycerza. Ucieleśnieniem tych cech był Zawisza Czarny, jeden z najbardziej cenionych polskich rycerzy

Nasz nowy zegarek stanowi hołd dla Zawiszy, symbolu niewzruszonej odwagi i honoru, niepokonanego w liczonych turniejach, symbolu cnót rycerskich i wielkiego dyplomaty.

Zawisza Czarny z Garbowa, herbu Sulima. Charakterystyczny czarny orzeł herbu Sulima wyeksponowany został w formie tarczy w centralnej przestrzeni cyferblatu. Umieszczając go na delikatnym podwyższeniu uzyskaliśmy trójwymiarowy charakter, który przyciąga wzrok w kontraście do monochromatycznego projektu podstawy tarczy. Kontrastowe połączenia kolorów widoczne w herbie stosowane było również w różnych elementach stroju, jak tarcza, kopia, czy okrycie konia. Więcej szczegółów »

6 980 PLN

Zamów zegarek » Zamów wersję specjalną »

 
POLPORA Kościuszko II

Polpora Kościuszko II

Na wskroś tradycyjny.

Męski zegarek Kościuszko II to model Polpory z kolekcji Dziedzictwo. Tym razem charakteryzuje się nie tylko nawiązaniem do historii Polski, lecz również niezwykłą komplikacją mechanizmu. Kościuszko II to pierwszy w historii manufaktury zegarek jumping hour. Dodatkowo swoim wyglądem nawiązuje do tzw. pasówek, czyli czasomierzy z epoki, w której konstrukcje naręczne wypierały zegarki kieszonkowe.

Kościuszko II jest udoskonaloną wersją zegarka z roku 2017, który cieszył się olbrzymim zainteresowaniem i wyprzedał się w przeciągu kilku miesięcy. Charakterystyczna koperta o średnicy (42 mm), skrywa wysokiej klasy mechanizm automatyczny Dubois Depraz 14400, którego podstawą stanowi sprawdzona ETA 2892-A2 w regulacji Top (Luxe), doposażona w niezwykły moduł ukazujący przeskakującą godzinę w okienku. System ruchomych uszu mocujących pasek umożliwia wygodne dopasowanie koperty zegarka zarówno do wąskich, jak i grubszych nadgarstków. Więcej szczegółów »

12 980 PLN

Zamów zegarek »

 
POLPORA Globtroter

Polpora Globtroter

Mechaniczny obieżyświat.

Globtroter to kolejny wyjątkowy model w kolekcji naszej Manufaktury. Po raz pierwszy zastosowaliśmy tutaj komplikację GMT, podwyższoną wodoszczelność klasy 10 atmosfer oraz najwyższej klasy bransoletę typu mesh z wygodnym i bezpiecznym systemem zapinania.

Zegarek dedykujemy do codziennego użytku – komplikacja GMT ze szkieletową wskazówką ułatwi odwołanie do czasu domowego podczas dalekich wojaży, a wysoka wodoszczelność w połączeniu z trwałą i wygodną bransoletą umożliwią nieograniczone korzystanie ze wszystkich aktywności.

Nowy model cechuje wyjątkowa koperta w stylu retro, która pomimo sporej 42-milimetrowej średnicy, dzięki skróconej długości tak samo komfortowo ułoży się zarówno na węższych, jak i grubszych nadgarstkach. Zegarek od początku projektowaliśmy z założeniem zastosowania bransolety typu mesh, stąd kształt uszu, który skraca wizualny dystans pomiędzy mocowaniem bransolety, łącząc ją w spójną całość z kopertą.

Każdy ze 100 egzemplarzy naszego nowego podróżniczego modelu jest limitowany i opatrzony indywidualnym numerem umieszczonym na deklu. Więcej szczegółów »

6 980 PLN

Zamów zegarek »

 
 

Chcesz uzyskać więcej informacji? Skontaktuj się z nami >>