Zegarki to nasza pasja

Od 2006 roku zielonogórską manufakturę POLPORA opuszczają wyłącznie zegarki mechaniczne. Przy produkcji zegarków sięgamy po najbardziej sprawdzone rozwiązania – krajowych rzemieślników oraz szwajcarską precyzję w postaci mechanicznych napędów automatycznych i manualnych.

Zegarki POLPORA to unikatowy produkt w skali naszego kraju – jedna z niewielu polskich manufaktur, której zegarki mechaniczne są w całości składane w Polsce i bazują wyłącznie na najwyższej klasy podzespołach pochodzących od sprawdzonych, tradycyjnych europejskich producentów.

Nasza kolekcja

Kolekcja zegarków POLPORA składa się z wyjątkowych, niskonakładowych zegarków mechanicznych. W ofercie znalazły się jednocześnie zegarki prezentujące nowoczesną elegancję znaną w poprzednich produktów, jak również nowe serie nawiązujące do niezwykle bogatego polskiego dziedzictwa historycznego, kulturowego oraz naukowego. Elementum to kolekcja skrajnie odmiennych modeli dedykowanych żywiołom, serie Dziedzictwo i Wena nawiązują zaś do polskiej historii, sztuki i nauki.

Z okazji obchodów Roku Kopernika, w roku 2023 zaprezentowaliśmy niezwykle elegancki i klasyczny model z małym sekundnikiem – POLPORA Kopernik. Cyferblat z wyjątkowym giloszem, 40-milimetrowa koperta oraz piękny ciemnobrązowy pasek.

W 2021 roku – na 15-lecie marki POLPORA zaprezentowaliśmy dwa wyjątkowe modele – Denar Chrobrego to pierwszy zegarek POLPORA w kopercie z 18-karatowego złota, Terra Lux natomiast to efektowny damski model z tarczą z masy perłowej ozdobiony naturalnymi diamentami.

Rok 2020 to dwie premiery zegarków męskich z wyjątkowymi komplikacjami – Kościuszko II z komplikacją Jumping Hour oraz Zawisza Czarny z komplikacją ruchomych dysków. Obydwa modele z kolekcji Dziedzictwo wyprodukowano w dokładnie 100 egzemplarzach.

Po ponad 3 latach przygotowań w 2019 roku zaprezentowaliśmy nową wersję naszego arcydzieła emalierskiego. Zegarek POLPORA Flamingi wykonany ze stali szlachetnej, 18-karatowego złota oraz ozdobiony naturalnymi diamentami. Tarcza tego limitowanego do 50 egzemplarzy zegarka wykonana została w niezwykle skomplikowanej i czasochłonnej technice emalii wysokotemperaturowej – champlevé.

Jednym z zegarków przygotowanych na rok 2018 był model POLPORA 1918 poświęcony obchodom 100-lecia niepodległości Polski. Ten zegarek powstał w dokładnie 100 egzemplarzach, podobnie jak modele z komplikacjami – elegancki Aqua Vigor oraz uniwersalny i praktyczny Globtroter dedykowany podróżnikom.

W 2017 roku oddając hołd generałowi Tadeuszowi Kościuszce, z okazji 200 rocznicy jego śmierci przygotowaliśmy dedykowany zegarek POLPORA Kościuszko stanowiący wielkie nawiązanie do najstarszych klasycznych zegarków naręcznych.

Za kolekcją Dziedzictwo stoi historia księcia Mieszka I i pierwsze polskie monety bite w jego czasach, które są kluczem do zrozumienia projektu tarczy modelu Misico. To nimi inspirowaliśmy się, tworząc ten zegarek.

Pierwszym zegarkiem z kolekcji Wena był model Irysy, zegarek którego korzenie sięgają polskiej sztuki secesyjnej i geniuszu mistrza Wyspiańskiego. Uzupełniła ją dedykowana Marii Skłodowskiej-Curie para zegarków Polon.

Zapraszamy do czerpania z polskiej natury i tradycji oraz dzielenia z nami pasją do tradycyjnego zegarmistrzostwa!

POLPORA Kopernik

Polpora Kopernik

W hołdzie dokonaniom Mikołaja Kopernika, polihistora i wybitnego polskiego uczonego.

Niezwykle czytelny i gustowny model klasycznego zegarka męskiego. Na cyferblacie zegarka, nad godziną szóstą umieściliśmy symbol zegarmistrzowskiej elegancji – mały sekundnik.

Złoty środek pola pracy małego sekundnika odpowiada Słońcu, natomiast wokół niego, na przeciwległym końcu wskazówki sekundowej krąży mała niebieska planeta – Ziemia.

Główną przestrzeń cyferblatu ozdobiliśmy efektownym promienistym giloszem, którego centrum stanowią również granice pola małego sekundnika.

Zegarek napędzany bogato zdobionym szwajcarskim mechanizmem automatycznym łożyskowanym na 31 kamieniach – Sellita SW260-1.

Limitowana edycja 100 egzemplarzy. Więcej szczegółów »

7 980 PLN  Zamów zegarek »

Sprawdź dostępność w salonach »

 
POLPORA Terra Lux Bianco

Polpora Terra Lux Bianco

Diamentowe piękno żywiołu ziemi w wersji Bianco.

Zegarek z kolekcji Elementum nawiązującej do żywiołów, nazwa Terra odwołuje się do żywiołu ziemi, z której wywodzą się zastosowane do ozdobienia zegarka diamenty o szlifie brylantowym.

Nowoczesna koperta o uniwersalnej średnicy 34 milimetrów i wodoszczelności 5 atmosfer. Charakterystyczny zdobiony bezel, nowoczesne wydłużone uszy oraz szczotkowany bok koperty.

Tarcza z masy perłowej dostępnej w 2 kolorach, wykończonej aż 48 brylantami zakutych w stali szlachetnej w formie indeksów godzinowych oraz wewnętrznego ringu.

Limitowana edycja 50 egzemplarzy. Więcej szczegółów »

11 790 PLN  Zamów zegarek »

Sprawdź dostępność w salonach »

 
POLPORA Terra Lux Tahiti

Polpora Terra Lux Tahiti

Diamentowe piękno żywiołu ziemi w wersji Tahiti.

Zegarek z kolekcji Elementum nawiązującej do żywiołów, nazwa Terra odwołuje się do żywiołu ziemi, z której wywodzą się zastosowane do ozdobienia zegarka diamenty o szlifie brylantowym.

Nowoczesna koperta o uniwersalnej średnicy 34 milimetrów i wodoszczelności 5 atmosfer. Charakterystyczny zdobiony bezel, nowoczesne wydłużone uszy oraz szczotkowany bok koperty.

Tarcza z masy perłowej dostępnej w kolorze ciemno-zielonkawym, wykończonej aż 48 brylantami zakutych w stali szlachetnej w formie indeksów godzinowych oraz wewnętrznego ringu.

Limitowana edycja 50 egzemplarzy. Więcej szczegółów »

11 790 PLN  Zamów zegarek »

Sprawdź dostępność w salonach »

 
POLPORA Zawisza Czarny

Polpora Zawisza Czarny

Polegaj na nim, jak na Zawiszy.

Pierwszy zegarek automatyczny POLPORA z 5-letnią gwarancją mechanizmu.

Maestria i zręczność w walce oraz cnotliwość, lojalność i honor w życiu to cechy prawdziwego rycerza. Ucieleśnieniem tych cech był Zawisza Czarny, jeden z najbardziej cenionych polskich rycerzy

Nasz nowy zegarek stanowi hołd dla Zawiszy, symbolu niewzruszonej odwagi i honoru, niepokonanego w liczonych turniejach, symbolu cnót rycerskich i wielkiego dyplomaty.

Zawisza Czarny z Garbowa, herbu Sulima. Charakterystyczny czarny orzeł herbu Sulima wyeksponowany został w formie tarczy w centralnej przestrzeni cyferblatu. Umieszczając go na delikatnym podwyższeniu uzyskaliśmy trójwymiarowy charakter, który przyciąga wzrok w kontraście do monochromatycznego projektu podstawy tarczy. Kontrastowe połączenia kolorów widoczne w herbie stosowane było również w różnych elementach stroju, jak tarcza, kopia, czy okrycie konia. Więcej szczegółów »

7 480 PLN6 980 PLN

Zamów zegarek » Zamów wersję specjalną »

Sprawdź dostępność w salonach »

 
POLPORA Kościuszko II

Polpora Kościuszko II

Na wskroś tradycyjny.

Męski zegarek Kościuszko II to model Polpory z kolekcji Dziedzictwo. Tym razem charakteryzuje się nie tylko nawiązaniem do historii Polski, lecz również niezwykłą komplikacją mechanizmu. Kościuszko II to pierwszy w historii manufaktury zegarek jumping hour. Dodatkowo swoim wyglądem nawiązuje do tzw. pasówek, czyli czasomierzy z epoki, w której konstrukcje naręczne wypierały zegarki kieszonkowe.

Kościuszko II jest udoskonaloną wersją zegarka z roku 2017, który cieszył się olbrzymim zainteresowaniem i wyprzedał się w przeciągu kilku miesięcy. Charakterystyczna koperta o średnicy (42 mm), skrywa wysokiej klasy mechanizm automatyczny Dubois Depraz 14400, którego podstawą stanowi sprawdzona ETA 2892-A2 w regulacji Top (Luxe), doposażona w niezwykły moduł ukazujący przeskakującą godzinę w okienku. System ruchomych uszu mocujących pasek umożliwia wygodne dopasowanie koperty zegarka zarówno do wąskich, jak i grubszych nadgarstków. Więcej szczegółów »

12 980 PLN  Zamów zegarek »

Sprawdź dostępność w salonach »

 
POLPORA Globtroter

Polpora Globtroter

Mechaniczny obieżyświat.

Globtroter to kolejny wyjątkowy model w kolekcji naszej Manufaktury. Po raz pierwszy zastosowaliśmy tutaj komplikację GMT, podwyższoną wodoszczelność klasy 10 atmosfer oraz najwyższej klasy bransoletę typu mesh z wygodnym i bezpiecznym systemem zapinania.

Zegarek dedykujemy do codziennego użytku – komplikacja GMT ze szkieletową wskazówką ułatwi odwołanie do czasu domowego podczas dalekich wojaży, a wysoka wodoszczelność w połączeniu z trwałą i wygodną bransoletą umożliwią nieograniczone korzystanie ze wszystkich aktywności.

Nowy model cechuje wyjątkowa koperta w stylu retro, która pomimo sporej 42-milimetrowej średnicy, dzięki skróconej długości tak samo komfortowo ułoży się zarówno na węższych, jak i grubszych nadgarstkach. Zegarek od początku projektowaliśmy z założeniem zastosowania bransolety typu mesh, stąd kształt uszu, który skraca wizualny dystans pomiędzy mocowaniem bransolety, łącząc ją w spójną całość z kopertą.

Każdy ze 100 egzemplarzy naszego nowego podróżniczego modelu jest limitowany i opatrzony indywidualnym numerem umieszczonym na deklu. Więcej szczegółów »

6 980 PLN  Zamów zegarek »

Sprawdź dostępność w salonach »

 
POLPORA Denar Chrobrego

Polpora Denar Chrobrego

Ponadczasowa wartość klasycznego złota.

Nowy model Manufaktury POLPORA z kolekcji Dziedzictwo w limitowanej edycji 50 egzemplarzy.

Pierwszy zegarek POLPORA w pełnej kopercie ze szlachetnego kruszcu.

Zegarek zaprojektowany w stosunkowo dużej 40 milimetrowej kopercie z klasycznego 18 karatowego złota (ok. 28 gram złota).

Piękna, biała tarcza z efektem porcelanowego wykończenia z nałożonymi grubymi indeksami oraz przestrzenną monetą nawiązującą do Denaru Chrobrego, efekt potęguje zaprojektowane specjalnie do tego modelu wypukłe, dwukrawędziowe szkło szafirowe. Więcej szczegółów »

39 000 PLN

Ostatnie sztuki dostępne w salonach Goldenmark »

 
POLPORA Flamingi

Polpora Flamingi

Kwintesencja kobiecości w kolorach miłości.

Po premierze emaliowanego zegarka Irysy, który zdobył nominację w konkursie Zegarek Roku portalu CH24.pl, rozpoczęliśmy prace nad kolejnym projektem. Nowy zegarek nosi nazwę POLPORA Flamingi i jest wykonywany w bardzo zaawansowanej technice emalierskiej, a jego pierwsze egzemplarze właśnie ujrzały światło dzienne.

Emalia żłobkowa – technika bynajmniej nie dziecinnie prosta

Rozpoczynając prace nad modelem, który miał być jednym z najbardziej finezyjnych elementów kolekcji Wena, postanowiliśmy wykorzystać jedną z najtrudniejszych technik w emalierstwie zegarmistrzowskim – emalii wysokotemperaturowej w technice malarskiej, nazywanej z francuska champlevé. Technika ta, nazywana po polsku żłobkową lub rowkową, polega na precyzyjnym umieszczaniu w, wykonanych uprzednio, wgłębieniach tarczy kolejnych warstw kolorystycznych. Ze względu na kunszt wymagany przy zastosowanie tej techniki, do tej pory była to domena najbardziej luksusowych szwajcarskich marek. Więcej szczegółów »

22 980 PLN

Ostatnie sztuki dostępne w salonach Goldenmark »

 
 

Chcesz uzyskać więcej informacji? Skontaktuj się z nami >>