Nasza wizja

Przez parę dziesięcioleci brakowało polskiego zegarka mechanicznego. Stąd też rodzi się idea powołania do życia manufaktury i przywrócenia drzemiącej tradycji. W Zielonej Górze tworzymy pierwsze prototypy i tutaj nasza wizja przekształca się w rzeczywistość.Po wielomiesięcznym okresie projektowania i testów w roku 2006 powstaje pierwszy polski zegarek z naciągiem automatycznym. POLPORA Automatic Pierwsze modele naszych zegarków tworzone były przez Krzysztofa Janczaka – założyciela firmy oraz zegarmistrza Milana Koneckiego.

 

Janczak

Krzysztof Janczak, założyciel
Zajmował się koncepcją i tworzeniem Polpory od momentu jej powstania tj. od roku 2006.
Fascynacja stylistyką połowy XX wieku wyznaczyła kierunek. Rozwiązania tamtych czasów emanują niesłychanym, często ascetycznym wyglądem i ponadczasową elegancją.

 

Cerbinski

Tomasz Cerbiński, właściciel
Od 2016 roku kieruje marką Polpora.
Dzisiejszym zegarkom często brakuje tych podstawowych cech. Magia ówczesnych rozwiązań skłania nas do tworzenia modeli nawiązujących właśnie do tamtych lat. Tradycyjne wzornictwo łączymy z najwyższą precyzją i jakością wykonania.

 

Od roku 2006 nasz zakład opuszczają wyłącznie zegarki mechaniczne. W tym celu sięgamy tylko po najlepsze rozwiązania z kraju oraz szwajcarską technologię. Za efekt końcowy odpowiedzialni są specjaliści z kraju. To oni, wspierając się wiedzą i wieloletnim doświadczeniem z dziedziny zegarmistrzostwa przyczyniają się do realizacji naszego marzenia. Dziś w naszej pracowni zegarmistrzowskiej posiadamy zaplecze technologiczne pozwalające na pracę z zegarkami o bardzo wysokiej jakości.

polpora ludzie