Jak dbać o zegarek

motyw_zegarmistrz_colorKażdy zegarek naszej manufaktury, to skomplikowane urządzenie mechaniczne, które objęte jest 24-miesięczną gwarancją. Pomimo zastosowania najlepszych materiałów i wykonania z najwyższą starannością, wymaga on fachowego przeglądu w regularnych odstępach czasu. Nasi specjaliści poddają każdy egzemplarz profesjonalnej ocenie. Wtedy wychwycone zostaną wszelkie ewentualne niedokładności oraz określony zostanie zakres niezbędnych do wykonania prac.

Konserwacja zegarka obejmuje wymianę elementów uszczelniających, chroniących mechanizm przed wilgocią i kurzem. Wszystkie części mechanizmu są czyszczone i smarowane, tak aby zegarek mógł prawidłowo odmierzać czas przez kolejne parę lat. Wykonywane prace są opisane na stronie opisującej aspekty związane z przeglądem. Na życzenie wymienimy pasek lub przeprowadzimy dodatkowe prace. Przykładowo grawerowanie jest możliwe wówczas, gdy na deklu jest wystarczająco dużo miejsca.

Zegarek powinien trafić do przeglądu raz na 4 lata. Tylko wówczas jesteśmy w stanie zapewnić długoletnią pracę zakupionego czasomierza i zachować go w kondycji, która pozwoli na przekazanie go kolejnym pokoleniom. Zalecamy zgłoszenie się do jednego z Salonów Partnerskich w celu przekazania zegarka do Autoryzowanego Punktu Serwisowego.